Logo Swisstec
Menu Swisstec

Zadaszenie tarasu z aluminium – Jakie wybrać?

Ogród   |   01 września 2023

Uzupełnianie każdego szczegółu zarówno w domu, jak i na działce może zająć nieco czasu. W końcu pragniemy tego, aby całokształt prezentował się w taki sposób, w jaki sobie to wymarzliśmy. Z tego też względu dążymy do jak najlepszego wyposażenia. Jednym z nich jest odpowiednie dobranie dachu do części zewnętrznych. Jednym z lepszych wyborów w tym przypadku jest zadaszenie tarasu z aluminium. Dlaczego warto?

Aluminiowe zadaszenia tarasów

Taras to jedna z najważniejszych części ogrodu. To właśnie na nim spędzamy czas z naszymi gośćmi, czy też rodziną. Powinien być zatem w pełni wygody i komfortowy niezależnie od pogody. W tym celu dobrze jest zapewnić mu dach. W ten sposób będziecie mogli na nim przesiadywać nawet podczas deszczowego dnia. Nasza oferta obejmuje właśnie ten rodzaj asortymentu, który będzie służył wam przez długie lata, jeśli dobrze o niego zadbacie.

Aluminiowe zadaszenia tarasów

Znajdziecie u nas opcje personalizowane pod naszych klientów. W przypadku naszej firmy maksymalny rozmiar pojedynczego segmentu zadaszenia aluminiowego to  7 m x 5 m x 3 m (długość x szerokość x wysokość). Jeśli jednak chcecie zwiększyć przestrzeń użytkową, to możecie zdecydować się na tak zwane opcje dwunawowe, które to umożliwią. Taka konstrukcję wykonuje się z ekstrudowanego rodzaju aluminium.

Dzięki jego użyciu macie pewność, że trafiliście na rozwiązanie trwałe, wysokiej jakości i wytrzymałości, które można postrzegać jako inwestycję. Co ciekawe, taka pergola jest rozwiązaniem obrotowym, a obrót lameli ma zakres od 0 do 135°. Warto wspomnieć również o fakcie, że nie straszne są jej zimniejsze pory roku, gdyż jest w stanie wytrzymać obciążenie śniegiem do nawet 200 kg/m²! To zaledwie początek zalet tego rozwiązania.

Zadaszenia tarasów z aluminium – Rodzaje

Jak można się domyślać, zadaszenia tarasów z aluminium mają swoje rodzaje. Wszystko po to, aby każdy był w stanie znaleźć najlepszą opcję dla siebie. W tym przypadku rozróżniać możecie pomiędzy typem konstrukcji lub kolorystyką. Możecie postawić na rozwiązania dwunawowe lub pojedyncze w zależności od tego, jaki efekt chcecie uzyskać. Nie jest to jednak jedyna możliwość w sytuacji, gdy mówimy o budowie zadaszenia.

Warto mieć świadomość, że nie wszystkie pergole są ruchome. W naszej ofercie znajdziecie opcje, które są wyposażone w lamele obrotowe. Dzięki tej opcji możecie nie tylko chronić się przed deszczem, ale także doprowadzać do tarasu wybraną przez siebie ilość promieni słonecznych. Przydaje się to zwłaszcza latem, gdy chcemy spędzać czas na świeżym powietrzu, ale nie w pełnym słońcu. Co jeszcze wyróżnia konkretne zadaszenia?

Zadaszenia tarasów z aluminium - Rodzaje

Wspomnieliśmy o kolorystyce, którą u odpowiedniego producenta, możecie dobierać z szerokiej palety barw. Dzięki takiej opcji macie szansę idealnie skomponować zewnętrze elementy wystroju z elewacją domu, systemami okiennymi i drzwiowymi, czy też dachem. W rezultacie sprawicie, że styl waszego mieszkania będzie widoczny nie tylko w środku, ale też na zewnątrz. Jakie cechy wyróżniają pergole dobrej jakości?

Cechy materiału aluminiowego w zadaszeniach tarasowych

Omawiając temat pergoli z aluminium, warto skupić się na ich najważniejszych cechach. Wśród nich znajdzie się aspekt obrotowy, czy fakt, że są w stanie utrzymać na swojej powierzchni nawet 200 kg śniegu. To jednak nie koniec nacechowania, jakim wyróżnia się ta opcja. Warto mieć na względzie odporność zadaszenia tarasowego z aluminium na wpływ wiatru. Okazuje się, że może być nim obciążony do nawet 110 km/h.

Nie możemy również zapomnieć o fakcie, że pergole marki Swisstec dają wam możliwość zastosowania przesłon bocznych. Dzięki ich obecności możecie ochronić się przed uporczywym słońcem, czy też wiatrem, ale również zapewnić sobie, jak i swoim gościom prywatność. W tym przypadku trzeba podkreślić także fakt, iż zadaszenia aluminiowe, które u nas znajdziecie, są lakierowanie na dowolną opcję kolorystyczną z palety RAL.

Cechy materiału aluminiowego w zadaszeniach tarasowych

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, nie każda pergola u producentów ma w swoim działaniu opcję w postaci obracania. Nasza marka zadbała jednak o to, aby zapewnić komfort użytkownikowi na jak najwyższym poziomie. Z tego powodu znajdziecie u nas konsolę umożliwiającą ocieplenie tarasu. Jest to pomysł, który musiał zostać wprowadzony w życie, jako idealne uzupełnienie całokształtu omawianego przez nas asortymentu.

Zastosowanie zadaszenia tarasowego

Jakie wyróżniamy zastosowania zadaszania tarasowego? Oczywiście zacznijmy od tego, że ta opcja – jak sama nazwa wskazuje – jest dedykowana przede wszystkim tarasom. Ma ona na celu przykładowo zapobieganie nagrzewaniu się tarasu podczas letnich upałów. Na dodatek gwarantuje swoim użytkownikom dostęp do wybranej ilości naturalnego światła. Nie można zapomnieć także o kwestii działania jesienią i zimą.

Otóż użycie pergoli może zniwelować niższą temperaturę na tarasie. To rozwiązanie nie tylko zapobiega dostępowi wiatru, ale także innych czynników atmosferycznych. Opcja ocieplania całej powierzchni, tylko jeszcze bardziej przekonuje do skorzystania z tego całorocznego udogodnienia. W miejscu, które jest wyposażone w zadaszenie aluminiowe, jesteście w stanie przechowywać meble ogrodowe, czy sprzęty, takie jak grille.

Co ciekawe, aby całość nie tylko była funkcjonalna, ale i prezentowała się nienagannie, zarówno napęd, jak i system odwodnienia są ukryte w konstrukcji zadaszenia. Zwróćcie także uwagę na to, że w razie złej pogody wcale nie musicie przerywać spotkania z bliskimi na tarasie. Wystarczy, że przy pomocy pilota odpowiednio ustawicie zadaszenie i wciąż możecie cieszyć się chwilami spędzonymi z rodziną oraz przyjaciółmi.

Zadaszenie tarasu z aluminium – jak dobrać rozmiar?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że nie istnieje uniwersalny rozmiar pergoli, który będzie pasował do każdego tarasu. Z tego też względu, trzeba odpowiednio zmierzyć powierzchnię, na której zamierzacie umieścić pergolę. W tym celu powinniście postawić na wymiary szerokości oraz długości tarasu. Jeśli chodzi o wysokość, to ta powinna opiewać na 200–250 centymetrów. Warto postawić na wyższą niż niższą opcję.

Zadaszenie tarasu z aluminium - jak dobrać rozmiar?

Jak zamontować zadaszenie tarasu z aluminium?

Jeśli marzycie o tym, by zadaszenie aluminiowe waszego tarasu działało sprawnie i odpowiednio się prezentowało, to koniecznie powinniście zadbać o jego odpowiedni montaż. W tym celu koniecznie powinniście się zdecydować na pomoc fachowca. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziecie mieli pewność, że wszystkie obiecane zalety danego asortymentu będą mogły zostać spełnione. Już teraz postawcie na pomoc profesjonalistów.

Jeśli szukacie osób, które rzeczywiście mają odpowiednie kwalifikacje do tego zadania, to wejdźcie w zakładkę montaż, znajdującą się na naszej stronie. Korzystając z niej, możecie być pewni, że usługa, którą zlecicie, będzie wykonana sprawnie i kompleksowo, bez większych przeszkód. Zwróćcie również uwagę na fakt, że montażyści dzięki swojej wiedzy doskonale sprawdzają się w doradztwie przy doborze odpowiednich produktów do waszej wizji.

Warto tutaj nadmienić, że poza montażem zadaszenia tarasu z aluminium możecie również liczyć na pomoc przy montowaniu systemów osłonowych, czy też konstrukcji loftowych. Montażyści odpowiadają za montaż każdego ze sprzedawanych przez naszą markę produktów.

Konserwacja pergoli aluminiowych

Dbałość o produkty to kolejny aspekt, który jest w stanie zapewnić im odpowiednią żywotność. W tej sytuacji warto więc poruszyć temat konserwacji oraz jej charakteru w przypadku zadaszenia tarasu z aluminium. Wielu z was zastanawia się pewnie, czy jest ona wymagająca i czego do niej potrzebujemy. Tym razem sprawa jest naprawdę prosta. Pergole aluminiowe są bowiem wykonane z kluczowego w tym aspekcie surowca.

Konserwacja pergoli aluminiowych

Okazuje się, że aluminium nie potrzebuje specjalnego rodzaju traktowania, aby mogło służyć nam przez długie lata. W tej sytuacji nie musicie więc tracić czasu na zapewnienie mu odpowiednich warunków do skutecznego działania. Jedyną pielęgnacją, jakiej może potrzebować konstrukcja po usunięciu zabezpieczeń, jest oczywiście przetarcie wilgotną szmatką.

Jakie zadaszenie na taras wybrać?

Po poznaniu wszystkich możliwych informacji na temat zadaszenia tarasu z aluminium z pewnością zastanawiacie się nad tym, które z rozwiązań będzie najlepsze właśnie dla was. Jest to świetna zagwozdka, która oczywiście powinna zostać czym prędzej rozwiana. Najważniejsze są tutaj odpowiednie parametry, dzięki którym będziecie mieli pewność, że stawiacie na wysoką jakość, trwałość oraz solidność produktu.

Ponadto, decydując się na opcje, które proponujemy w naszej ofercie, możecie wybierać z szerokiej gamy kolorystycznej. W rezultacie z łatwością dopasujecie produkty do elewacji, ubarwienia dachu, okien, czy też drzwi. Nie zapominajcie także o fakcie możliwości opcji obracania się lameli, czy też ocieplenia powierzchni pod zadaszeniem. Stawiając na te dodatki, zapewniacie sobie najwyższy możliwy komfort.

Wybór pergoli aluminiowych marki Swisstec to bez wątpienia ogromny krok w stronę wymarzonego ogrodu oraz całej jego aranżacji.

Powiązane wpisy