Logo Swisstec
Menu Swisstec

Żaluzje fasadowe zewnętrzne – Cena, Zalety

Żaluzje   |   19 czerwca 2023

Żaluzje fasadowe zewnętrzne są elementami, które biorą niezbędny udział w wykańczaniu mieszkania lub domu pod klucz. Mają wiele zastosowań, przez które warto się na nie zdecydować. Chcąc podjąć najlepszą decyzję względem urządzenia domu, warto wiedzieć, co składa się na ich popularność. Poznajcie ich ceny, zalety oraz charakterystykę. W ten sposób dużo łatwiej będzie wam stwierdzić, czy są rozwiązaniem dla was.

Systemy osłonowe – Etap projektowania domu

Urządzanie własnego domu to nie lada wyzwanie, gdyż dążymy do tego, aby wszystko wyglądało idealnie. Nic dziwnego, że otrzymanie finalnego efektu nieco zajmuje, ponieważ pragniemy przyłożyć się do wystroju, w którym będziemy żyli przez długie lata. Już na etapie planowania wnętrza powinniśmy mieć jasny obraz tego, jak budynek ma wyglądać. Jest to istotne, żeby zawrzeć wszystkie szczegóły w projekcie.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że systemy osłonowe, takie jak żaluzje fasadowe zewnętrzne, czy też rolety powinny być planowane już w czasie projektowania. Wszystko za sprawą faktu, że mają one konkretną budowę, która powinna być uwzględniona w stawianym budynku. Ważna jest oczywiście ilość miejsca. W zależności od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujecie, powinniście mieć dla niego konkretną przestrzeń.

Żaluzje fasadowe w budynku

O jej wymiary należy zapytać producenta, który wybrane rozwiązanie sprzedaje. Warty uwagi jest także dostęp do całej konstrukcji, dzięki któremu konserwatorzy, czy serwisanci będą mogli bez problemu przy nich pracować. Co jednak sprawia, że warto zdecydować się na żaluzje fasadowe do swojego domu niezależnie od modelu? Poniżej dowiecie się, jakie są ich ceny oraz nacechowanie, czyli powody ich popularności.

Żaluzje Fasadowe – Zalety rozwiązania

Chcąc urządzić swoje mieszkanie w najlepszy możliwy sposób, powinniśmy mieć na względzie research wybieranych do niego elementów. Oczywiście, pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę w przypadku żaluzji, są kwestie wizualne. Pierwsze wrażenie ma znaczenie. To właśnie one rzucają się w oczy tuż po montażu oraz przez cały czas swojego istnienia w naszych aranżacjach zewnętrznych. To jednak nie wszystko.

Wiadomo, że aspekty wyglądu to ogromnie ważny punkt, natomiast są jeszcze inne, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę przed zdecydowaniem się na zakup. Wśród najważniejszych zalet żaluzji fasadowych znajduje się oczywiście:

  • Estetyczne wykończenie,
  • Bezpieczeństwo,
  • Zapewnienie prywatności,
  • Izolacja termiczna,
  • Regulacja światła,
  • Montaż,
  • Wentylacja.

Abyście mieli świadomość, czym charakteryzują się poszczególne punkty, postanowiliśmy je rozwinąć. Co właściwie oznaczają wymienione zalety w kontekście działania żaluzji fasadowych zewnętrznych?

Estetyczny wygląd żaluzji fasadowych

Żaluzje fasadowe zewnętrzne doskonale dopasowują się one do dużych przeszkleń, które aktualnie są totalnym hitem na rynku. Świetnie dopełniają ich wygląd i właśnie dlatego nikt nie może się oprzeć temu dopasowaniu. Chcąc zaprezentować zewnętrzną część domu, jako tę prestiżową, estetyczną i oryginalną, a także pełną lekkości, musicie dobrać właśnie żaluzje. Wiele zależy tutaj od ich konstrukcji.

Wygląd żaluzji fasadowych

W porównaniu do rolet zewnętrznych wydaje się ona bardzo delikatna, choć nie ma to nic wspólnego z różnicą trwałości, czy solidności. Taki minimalistyczny model wpisuje się w aktualne trendy. Na dodatek, może wprowadzać do pomieszczeń domowych nieco promieni słonecznych, wedle waszego uznania. Uwydatnia to te części aranżacji, które chcecie ukazać i zakrywa te, które powinny znaleźć się w cieniu.

Zabezpiecz dom – Postaw na żaluzje fasadowe zewnętrzne

Jak wygląda sprawa bezpieczeństwa budynku przy użyciu żaluzji fasadowych zewnętrznych? Wiele zależy tutaj od tego, jakiej jakości jest wasza stolarka okienna. To właśnie ona jest główną przeszkodą dla potencjalnych włamywaczy. Kwestia systemów osłonowych jest więc większym lub mniejszym problemem podczas dostawania się właśnie do waszych okien.

W przypadku, gdy wasze okna są dobrej jakości i zawierają udogodnienia antywłamaniowe, to spokojnie możecie postawić na żaluzje fasadowe. Zachowacie przy tym estetykę oraz wentylację budynku, a także możliwość regulacji dostępu do światła. Chcąc urządzić bezpieczną przystań dla siebie i swoich bliskich, dbałość o wybór dobrej jakości stolarki okiennej jest zwyczajnie konieczny. Żaluzje są tylko jej dopełnieniem.

Prywatna przestrzeń – Systemy osłonowe

Bezpieczeństwo wnętrza naszego domu idzie w parze z jego ochroną przed spojrzeniami innych. Oznacza to, że osłaniając okna, możemy przy okazji zapewnić sobie prywatność, która jest niezbędna w naszych czterech kątach. Żaluzje zewnętrze z racji swojej konstrukcji są w stanie zapewnić takie udogodnienie swoim użytkownikom. Co więcej, wcale nie musicie przez to rezygnować ze wpuszczanego światła.

Dzięki lamelom, którymi można poruszać, jesteście w stanie ustawić je tak, by nikt z zewnątrz nie był w stanie was podglądnąć. Uda wam się to, nawet jeśli nie zamknięcie ich do końca. Przy odpowiednim ich ustawieniu nietrudno będzie wam zapewnić sobie naturalne oświetlenie pochodzące z zewnątrz.

Izolacja Termiczna a żaluzje zewnętrzne fasadowe

Poza kwestiami wizualnymi należy wziąć pod uwagę aspekt termoizolacji budynku przy pomocy rolet, czy też żaluzji. Czym jest izolacja termiczna? Skupia się ona przede wszystkim na:

  • Zatrzymywaniu ciepła wewnątrz domu,
  • Braku dostępu zimnego powietrza z zewnątrz do środka.

W rezultacie posiadania odpowiedniej termoizolacji w budynku możemy liczyć na spory komfort. Nie musimy wtedy obawiać się, że mieszkanie zbyt szybko nagrzeje się latem. W zimie natomiast aż tak szybko się nie ochłodzi. Żaluzje fasadowe nie tylko chronią nasze wnętrze przed uporczywymi promieniami słonecznymi, silnym wiatrem, czy też gradem. Podwyższają także termoizolację naszego domu.

Żaluzje fasadowe zewnętrzne a izolacja termiczna
View of green tall grass against a black fence made of wooden planks arranged horizontally. Concept landscape design, garden, texture

Kiedy w jesienne i zimowe dni z domu ucieka mniej ciepła, przekłada się to na mniejsze korzystanie z ogrzewania. W rezultacie nasze rachunki również nie są tak wysokie, jak miałoby to miejsce w przypadku słabej termoizolacji. W tej sytuacji żaluzje fasadowe możemy traktować jako inwestycję, która zwróci się poprzez niższe opłaty eksploatacyjne.

Regulacja Światła przy pomocy żaluzji fasadowych

Rozważając nad wyborem żaluzji fasadowych, warto wziąć pod uwagę ich regulację dostępu do światła wpadającego z zewnątrz. Chcąc mieć większe możliwości w manipulowaniu tą funkcją, zdecydowanie musicie postawić na żaluzje fasadowe. To one pozwalają na bawienie się promieniami słonecznymi i stopniem zacienienia w pomieszczeniach. Dużo szybciej efekt nas usatysfakcjonuje.

Wiele tutaj daje możliwość zmiany pozycji lameli. W rezultacie łatwo ustawić je w pożądany przez nas sposób. W przypadku konkurencyjnego rozwiązania, jakim są rolety zewnętrzne, nie ma takiej możliwości. Wszystko za sprawą pancerza, który uniemożliwia regulację wpadających promieni w dowolny sposób. Jego konstrukcja jest dużo mniej ruchoma, a w rezultacie całokształt nie pozwala na wygodę zmiany położenia światła. Tym razem po raz kolejny żaluzje fasadowe są na wygranej pozycji.

 Wentylacja – Jak działa przy użyciu żaluzji?

Chcąc otrzymać dobrą termoizolację i jednocześnie możliwość wentylacji pomieszczenia, postawcie na żaluzje fasadowe. Pozwalają one na regulację wpuszczanego powietrza oraz promieni słonecznych. Warto jednak wiedzieć, że wcale nie muszą być otwarte, by odpowiadać za cyrkulację powietrza. Okazuje się, że nawet w momencie, gdy są one zamknięte, to mogą tworzyć naturalną wentylację.

Żaluzje fasadowe zewnętrzne
Garage door stripped texture. Blue metal background

Nie musicie zatem męczyć się z obecnością światła w pomieszczeniu, licząc na przewietrzenie wnętrza. Jeśli zależy wam na zaciemnieniu pomieszczenia, to i tak nie rezygnujecie z wentylacji. Z tego też powodu konsumenci preferują żaluzje fasadowe od rolet zewnętrznych. W drugim rozwiązaniu bowiem sprawa wietrzenia wiąże się z opuszczeniem pancerza. Gdy chcecie jednocześnie wietrzyć i nie musieć znosić światła słonecznego, liczcie się ze słabszą wentylacją.

Naturalna wentylacja idealnie wspomaga tą, która jest już w mieszkaniu, więc tworzymy idealnie dopełniający się dodatek do wnętrz.

Żaluzje Fasadowe – Montaż

Ostatnim punktem wartym uwagi jest montaż. Jak wygląda on w przypadku żaluzji zewnętrznych fasadowych? Takie produkty montuje się w konkretny sposób, a dokładniej we wnęce. Mechanizm zwijania, czy też kaseta nie są dzięki temu widoczne, a odpowiednio ukryte.

W ten sposób mamy pewność, że cała konstrukcja nie znajduje się na wierzchu i w rezultacie otrzymujemy eleganckie wykończenie pozbawione niedociągnięć. Montaż żaluzji zewnętrznych nie zaburza estetycznego wyglądu zewnętrznej części naszego budynku.

Ile kosztują żaluzje fasadowe zewnętrzne? – Cena

Wiele osób, które zastanawiają się nad zakupem żaluzji fasadowych zewnętrznych, nie ma pojęcia, w jakich cenach można je odnaleźć. Jak wiadomo, ten rodzaj produkt jest dopasowywany do wymiarów stolarki okiennej, która będzie znajdowała się w waszym domu. Z tego powodu trudno jest określić cenę żaluzji fasadowych, gdyż są one wyceniane indywidualnie.

Aby poznać cenę żaluzji fasadowych, skontaktujcie się w wybranym producentem tego asortymentu. Otrzymacie dzięki temu cenę z pierwszej ręki i łatwiej wam będzie podjąć ostateczną decyzję co do ich wyboru. Musicie jednak mieć na względzie, że cena idzie w parze z jakością. Niekiedy warto postawić na inwestycję, która sprawi, że całokształt będzie estetyczny i trwały przez długie lata.

Powiązane wpisy